Mięśnie, mięśnie...

Ile razy słyszałaś : jak będziesz ćwiczyć siłowo, to będziesz mieć męskie mięśnie...

Nic bardziej mylnego!!!
Aby pozbyć się cellulitu, musisz mieć mięśnie. Nie raz widziałam szczupłe dziewczyny z cellulitem i płaskimi pośladkami. Nie jest to ładny widok...
Ćwicząc tylko cardio nic dobrego z tego nie wyniesiesz

Jest  wiele zalet treningu siłowego,
Pierwszy oczywiście aspekt wizualny, który napawa nas dumą i satysfakcją


Pomaga spalić tłuszcz
Budowanie mięśni, to dobry sposób na pozbycie się tkanki tłuszczowej, ponieważ każdy dodatkowy kilogram tkanki mięśniowej powoduje wzrost podstawowej przemiany materii o około 75 kcal dziennie. Dlatego regularne dźwiganie ciężarów jest równie pomocne w redukowaniu tkanki tłuszczowej jak trening aerobowy (cardio).

Zmniejsza ryzyko kontuzji
Trening siłowy nie tylko wzmacnia Twoje mięśnie, ale także kości, więzadła i ścięgna, które utrzymują nasze ciało w ruchu . Dlatego systematyczne ćwiczenia z obciążeniem pomagają uchronić nas przed kontuzją.

 Aspekt siły
 nie masz problemu z wniesieniem zakupów lub wózka spacerowego z bobasem (sama to przeżyłam z tym, że u nas w ogóle nie było windy :) ) na 4 piętro, gdy zepsuje się winda .Również wykonywanie różnych czynności życia codziennego staje się łatwiejsze .

Poprawia się nasz stan zdrowia.
Ćwicząc siłowo podnosi poziom dobrego cholesterolu (HDL) i obniża ilość złego cholesterolu (LDL) oraz ciśnienie tętnicze krwi, co wpływa na zmniejszenie ryzyka powstania chorób związanych z układem krążenia.

 Poprawna postawa naszego ciała, sposób siedzenia chodzenia , podnoszenia róznych cięzkich przedmiotów, dzięki czemu unikniemy bólów kręgosłupa.

Mięśnie są bardzo ważne!!
Nie zapominaj o nich w trakcie codziennych ćwiczeń!!

źródło:
 trener.pl
motywatory.ruszamysie.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Czas Na Powrót.

Nie tylko słowa.

Nic na siłę