Woda nie tylko pomaga chudnąć!!

Witaj,
Dzisiejszy post jak sam tytuł wskazuje będzie dotyczył picia wody . Przedstawie Ci kilka ważnych działań i zalet picia wody. 
źródło

Woda jest jednym z najlepszych naturalnych produktów moczopędnych. Często jest tak, że setki codziennych spraw opóźnia i tłumi naturalny uczucie pragnienia.
W trakcie zdrowego odchudzania niedobór wody jest nie tylko toksyczny dla organizmu, ale również może spowalniać efekty utraty wagi.
Dlaczego?
W trakcie odchudzania spalamy tłuszcz i jednocześnie oczyszczamy organizm z toksyn, które wydalane z moczem, jeśli nerki "rozleniwione" nie wydala tego czego nasz organizm chce się pozbyć. Jeśli toksyny nie usuwane regularnie przez prace nerek w górnej części układu pokarmowego ich akumulacja w dolnej części prędzej, czy później doprowadzi do zatrzymania utraty wagi.
Brzmi to troszkę chaotycznie, więc prościej pisząc wydaje się, że schudnąć znaczy spali tłuszcz, ale to nie wszystko należy spalić i usunąć. Im więcej pijesz tym lepiej pracują Twoje nerki i wydalają szkodliwe uboczne produkty przemiany materii.

Kiedy należny pic wodę?
W trakcie posiłku, gdy pojawi się fizyczne pragnienie, miedzy posiłkami. Tak naprawdę każda chwila jest dobra, aby wypić szklankę wody lub wziąć kilka łyków prosto z butelki. Pita w trakcie posiłku zwiększa objętość kęsów, dzięki czemu szybciej stajemy się syci.


Woda dodaje energii.
Odwodnienie powoduje zmęczenie, dlatego ważne jest uzupełnianie płynów.
Ponadto,  pomaga dostarczać krwi tlenu oraz innych istotnych składników odżywczych do komórek ciała. Picie odpowiedniej ilości wody powoduje, że serce nie musi pracować zbyt intensywnie pompując krew.

źródło
Picie wody pozwala zapobiegać skurczom mięśni oraz nawilża stawy. Kiedy jesteśmy odpowiednio nawodnieni, możemy ćwiczyć bez obaw padnięcia z wysiłku.
W trakcie treningu lub innego intensywnego wysiłku fizycznego należy pić wodę regularnie, małymi łyczkami, najlepiej w trakcie przerw. 

Zmarszczki są bardziej widoczne, kiedy organizm nie dostaje odpowiedniej ilości wody, dlatego woda jest naturalnym „kremem do skóry”. Picie wody nawadnia i spulchnia komórki skóry, dzięki czemu twarz oraz całe ciało wygląda młodziej.
Ponadto, woda wypłukuje nieczystości oraz poprawia krążenie i przepływ krwi, dzięki czemu skóra jest czystsza i nabiera lepszego odcieniu.


Pamiętaj o regularnym uzupełnianiu płynów :)

Pozdrawiam. 


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Czas Na Powrót.

Nie tylko słowa.

Nic na siłę